Jump to content



Lima Area Wrestling Rankings 2.0


No replies to this topic

#1 DSJ Coach

    All League

  • Members
  • 54 posts

    Joined: 06-January 08
    Member No.: 3154
  • Location:Delphos

Posted 20 January 2016 - 07:44 AM

​106

1.)​Bailey Gibson (Elida)

2.)​Juan Perex (Defiance)

3.)​Tyler Bauer (Wayne Trace)

4.)​Cody Kretzer (AE)

5.)​Colin Poling (Bath)

​113

1.)​Kobe Cunnigham (LCC)

2.)​Andrew Foust (Jefferson)

3.)​AJ Selvaggio (Elida)

4.)​Luke Beach (WapaK)

5.)​Kage Seals (Paulding)

​120

1.)​Hunter Lucas (LCC)

2.)​Blaine Hunter (Elida)

3.)​Ruger Goeltzenleuchter (WT)

4.)​Justin Sigler (Coldwater)

5.)​Lucas Freeman (AE)

​126

1.)​George Clemens (Wayne Trace)

2.)​Jayden Hefner (Wapak)

3.)​Isaiah Bretz (Van Wert)

4.)​James Bedial-Luna (Bluffton)

5.)​Joey Caprella (LCC)

​132

1.)​Brad Beemer (Wapak)

2.)​Colin Hennon (LCC)

3.)​Chase Sumner (Ada)

4.)​Jay Uhlenhake (Coldwater)

5.)​Wyatt Place (Jefferson)

​138

1.)​Tyler Copeland (Wapak)

2.)​Naeem Russell (Lima Sr)

3.)​Collin Mell (Bath)

4.)​Lee Dues (AE)

5.)​Javen Hall (Liberty Benton)

​145

1.)​Gage Gruden (Defiance)

2.)​Gabe Makin (Elida)

3.)​Spencer Siebert (CW)

4.)​Jacob Emerine (Van Buren)

5.)​Luke Brown (AE)

​152

1.)​Kohle Clennan (Defiance)

2.)​Nate Stonehill (Bath)

3.)​Brandon Soules (AE)

4.)​Garret Dee (LCC)

5.)​Caleb Schultz (Wayne Trace)

​160

1.)​Dylan Plaugher (Wapak)

2.)​Damian Vitt (Hopewell Louden)

3.)​Isaac Ingram (Bath)

4.)​Grant Kaiser (Coldwater)

5.)​Cole Wilson (Bluffton)

​170

1.)​CJ Cook (Kenton)

2.)​Hunter Binkley (Jefferson)

3.)​Tre Terry (Bath)

4.)​Brett Vonderwell (St. Johnís)

5.)​Tyler Ebbeskotte (Ottawa Glandorf)

​182

1.)​Robbie Bowers (Defiance)

2.)​Dylan Hefner (Wapak)

3.)​Daniel Beemer (Ottawa Glandorf)

4.)​Peyton Hemrick (Parkway)

5.)​Chaz Vansant (Liberty Benton)

​195

1.)​Landon Hall (Wapak)

2.)​Kent Petterson (Patrick Henry)

3.)​Tyler Shobe (Bath)

4.)​Lane Bennet (Jefferson)

5.)​Mitch Clune (Coldwater)

​220

1.)​Noah Meeker (Elida)

2.)​Bo Gross (Bath)

3.)​Nick Devore (Van Buren)

4.)​Ryan Lowden (Wapak)

5.)​Eli Osborne (Defiance)

​285

1.)​Brandon Bennett (Patrick Henry)

2.)​Kaleb Cantrell (VW)

3.)​Bailey Young (Shawnee)

4.)​Blake Sampson (BL)

5.)​Jayden Neal (Bath)





Team Ranks

​Big School

1.)​Wapak

2.)​Elida

3.) ​Bath



​Small School

1.)​Coldwater

2.)​Wayne Trace

3.)​Bluffton










1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users