ACME BASEBALL TOURNEY.
#1
Posted 03 July 2007 - 01:49 AM
#2
Posted 03 July 2007 - 06:54 AM
#3
Posted 03 July 2007 - 04:20 PM
#4
Posted 04 July 2007 - 04:24 PM
Van Wert and Crestview will both be advancing to the Coldwater district.
At Glandorf - O-G was in the final and undefeated against either Ottoville or Ft. Jennings.
At Elida - Shawnee and Bath were matched up in the winner's bracket; Lima Sr. and Elida in the loser's bracket.
Coldwater had defeated Parkway in a winner's bracket game.
At Miller City - Paulding is undefeated and waiting on a challenger from the loser's bracket consisting of Miller City, Leipsic and Kalida.
Allen County small school tourney had LCC beating Allen East, and Spencerville over Temple Christian in first round.
I believe Defiance County starts Thursday, unsure about Williams and Henry.
#5
Posted 04 July 2007 - 04:24 PM
Forever Our Coach - John Reed (1945-2010)
#6
Posted 05 July 2007 - 08:07 AM
#7 Guest_Wally_*
Posted 05 July 2007 - 09:44 AM
GO INDIANS!!
#8 Guest_Wally_*
Posted 05 July 2007 - 07:43 PM
New Bremen and Minster advance from Auglaize County.
(editied due to NB beating St. Marys)
Edited by Wally, 06 July 2007 - 08:28 AM.
#9
Posted 05 July 2007 - 08:40 PM
Any updates in Allen, Defiance, Henry, etc.?
#10
Posted 05 July 2007 - 09:34 PM
#11
Posted 06 July 2007 - 05:05 AM
#12
Posted 06 July 2007 - 01:34 PM
No, Coldwater was missing 5 people, 4 of which were starters, while they only had 1 senior there. The missing kids were at a basketball shootout in Bowling Green.
Forever Our Coach - John Reed (1945-2010)
#13
Posted 06 July 2007 - 01:36 PM
Mercer County - #1 Coldwater, #2 Ft. Recovery
Auglaize County - #1 Minster, #2 New Bremen
Shelby County (northern) - #1 Ft. Loramie, #2 Anna
Van Wert County - #1 Van Wert, #2 Crestview
All of the above teams are in District 4. The District 4 tournament begins Sunday at Coldwater.
Forever Our Coach - John Reed (1945-2010)
#14
Posted 06 July 2007 - 08:20 PM
#15
Posted 06 July 2007 - 09:52 PM
#16
Posted 06 July 2007 - 09:56 PM
#17
Posted 06 July 2007 - 10:24 PM
#18 Guest_Wally_*
Posted 06 July 2007 - 11:05 PM
Sunday:
Van Wert vs Anna 12 Noon Sunday
Minster vs Ft Recovery 2:15 Sunday
New Bremen vs Coldwater 4:30 Sunday
Fort Loramie vs Crestview 6:45 Sunday
#19
Posted 07 July 2007 - 12:53 AM
Good job Panthers on winning the sectional, and going to districts two years in a row. Keep it up, and lets take the next step.
Does any one know who the Panthers will face, and when there district starts.
#20
Posted 07 July 2007 - 07:00 AM
1 user(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users